Puerto Santiago

Puerto de Santiago leží na jihozápadním pobřeží ostrova. Patří k jednomu z nejnavštěvovanějších míst, díky svému klima a přilehlým oblastem s fascinující přírodou. V každém průvodci se dočtete o úchvatných útesech Los Gigantes, které trčí z vody a pnou se až do výšky 600 m.

Puerto de Santiago leží v hornatém terénu a je potřeba počítat se schody i nějakým tím kopečkem. O to víc je tohle městečko půvabné a zajímavé. Od pobřeží směrem nahoru jsou terasovitým způsobem zasazené budovy do kopců. Okouzlí vás krásné výhledy, a to včetně výhledu na protější ostrov La Gomera. V posledních letech patří oblast mezi rušnější (větší výběr kaváren, restaurací, obchodů, exkurzí), ale stále jde o velmi klidné místo v porovnání s rušnými turistickými středisky Las Americas a Los Cristianos, kde bývá velmi rušno i v noci. Navzdory rozloze městečka je námi nabízený apartmán v Puerto de Santiago bezbariérově přístupný.

Z jižního letiště trvá cesta do Puerta de Santiaga kolem 45 min. Lokalita je ideální základna pro ty, kteří chtějí prozkoumávat krásnou a zelenou západní část ostrova. Díky dobré infrastuktuře se v rozumném čase dostanete kamkoliv po celém ostrově.

Pláže a koupání

Na výběr je hned z několika pláží – Playa Arena, Playa San Juan, Playa Los Guios nebo menší upravené pláže v blízkém městečku Alcala. Za zmínku určitě stojí také pláž Abama, kam musíte sice vyrazit autem, ale patříte-li mezi milovníky světlého jemňoučkého písku, nebudete výletu litovat.

Nákupy a stravování

Nechybí zde větší supermarkety jako Lidl a Mercadona dostupné do 2 min. autem. Menší supermarket DINO je na hlavní promenádě (cca 2 min. chůze z apartmánu). Výběr restaurací je bohatý. Jednou z vyhlášených je například indická restaurace Bobby’s nebo velmi dobře hodnocená restaurace Casa Pepe. Obě dostupné do 2 min. chůze od apartmánu. Další restaurace jsou hned nad pláží Playa Arena, odkud se při jídle můžete kochat úžasným výhledem.

NÁŠ TIP: V Alcala (dostupné i pěšky) je výborná restaurace SAUCO, která má venkovní posezení s nádherným výhledem (pokud si chcete jídlo vychutnávat s přímým výhledem na oceán, doporučujeme rezervaci předem). Restaurace je ideální tečkou za perfektně stráveným dnem na menších přihlehých plážích.

 

 


Apartmán Playa Arena

Oblast – Puerto Santiago
Jihozápadní část ostrova Tenerife

Podrobnosti

Cenový formulář: 30 za noc

Popis a volné termíny


Call Now Button