La Tejita

Každý, kdo Tenerife navštíví, o La Tejitě pravděpodobně alespoň uslyší. Oblast spadá do přírodní rezervace a je známá především pro krásnou, přírodní, více než kilometr dlouhou písečnou pláž, která končí pod Červenou horou (Montana Roja).

La Tejita ale není jen pláž. Od roku 2005  zde bylo vystavěno několik residenčních komplexů a menší komerční centrum (2015).  LA TEJITA Street Market je malé, moderní komerční centrum, kde najdete supermarket, jógové studio, kavárny, restaurace i několik dalších obchodů. Před centrem je park s několika dětskými hřišti a hřištěm na basketbal.

Nákupy a stravování

Populární je na La Tejitě hlavně plážový bar/restaurace Chiringuito Pirata, kam si můžete zajít na dobrou snídani, pivo, kávu i Mojito. Jestli vám u vody vyhládne, pochutnat si tady můžete na nějaké místní specialitě jako je například chobotnicový salát. To všechno za velmi příjemné ceny a nemusíte se ani převlékat z plavek. Pěšky nebo autem můžete vyrazit do sousední vesničky Los Abrigos. Držte se kolem vody až dojdete k přístavu. Tam narazíte hned na několik výborných rybích restaurací s výhledem na vodu. Mezi naše oblíbené patří El Cangrejo nebo Restaurante Los Abrigos.

Pláže a koupání

Playa Tejita jistě patří mezi nejkrásnější pláže na Tenerife, které jsou bez lidského zásahu. Písek je světlejší (v porovnání s plážemi na severu ostrova) a jemný. Brzké ranní procházky po pláži na boso až k hoře Montana Roja můžeme jen doporučit. Pod horou je mimo jiné také nudistická pláž. Po pláži a kolem hory Montana Roja dojdete asi 15-20 minut do sousedního městečka El Médano, kde jsou další písečné pláže.

NÁŠ TIP: Nezapomeňte si vyšlápnout Montanu Roju a vychutnat si odtud krásný výhled do okolí. V jógovém studiu v centru Street Market můžete navštívit lekci jógy u české lektorky nebo se domluvit na privátní lekci jógy v českém jazyce.

 

 


 

Apartmán Roja II

Oblast – La Tejita
Jižní část ostrova Tenerife

Podrobnosti

Cenový formulář: 150 za 5 nocí

Popis a volné termíny


Call Now Button