El Médano

El Médano je městečko nabité surfovou atmosférou. Místní celoročně větrné a teplé počasí umožňuje provozovat vodní sporty – windsurfing, kitesurfing i surfing téměř neomezeně. El Médano si ale jistě zamilujte, i když zrovna nesurfujete.

Pláže a koupání a surf

El Médano leží podél pobřeží, které lemuje dlouhá písečná pláž se snadným přístupem do vody i pro děti. Nejlepší koupání s dětmi je u hlavního náměstí, kde je pláž krytá před větrem. Výborné kavárny a restaurace najdete po celém El Médanu. Dostatek dětských hřišť a dobré koupání dělá z El Médana perfektní destinaci pro rodinnou dovolenou. Kdo hledá koupání mimo město, může zkusit pláž La Pelada. Při odlivu se dá projít na krásnou plážičku pod útesem hory Pelada.

V El Médanu je několik spotů pro windsurfaře, kitery a surfaře. Počínaje zátokou Bahia na samém okraji (směr La Tejita) až po vlnový spot El Cabézo. Pokud máte v plánu vyzkoušet některý z vodních sportů, máte na výběr hned z několika surfových škol a půjčoven na hlavní promenádě. V bezvětrných dnech je zátoka ideálním místem pro stand up paddle boardy. V El Médanu se nudit rozhodně nebudete. Pro přesuny po městě stačí bohatě vlastní nohy. Do 15 minut se dostanete z jednoho konce města na druhý.

Nákupy a stravování

V El Médanu je několik supertmarketů a menších prodejen. Největším smíšeným obchodem je supermarket DINO a Dial Prix (oba otevřeny 7 dní v týdnu). Na náměstí se konají trhy každou středu a sobotu. Další větší obchody (Mercadona a Lidl) jsou v blízkém San Isidru (cca 3 minuty autem). Jestli rádi snídáte dlouze a v pohodovém stylu, vyzkoušejte bohatý snídaňový výběr v Café Manfréd blízko mola nebo Mcafé na hlavní promenádě. K našim oblíbeným restauracím patří vysoce hodnocená Familiar nebo čínská restaurace Hong Kong.

NÁŠ TIP: Na hlavní promenádě v místech, kde začíná náměstí je rohový bar Calima Café, kde dělají výborné koktejly. Na nejlepší zmrzlinu si zajděte na červené náměstí.

 

 


 

Dům El Médano II

Oblast – El Médano
Jižní část ostrova Tenerife

Podrobnosti

Cenový formulář: 150 za 5 nocí

Popis a volné termíny


Dům El Médano

Oblast – El Médano
Jižní část ostrova Tenerife

Podrobnosti

Cenový formulář: 150 za 5 nocí

Popis a volné termíny


Call Now Button